Odzież firmowa dla kierowców

Odzież firmowa dla kierowców
Odpowiedzialna praca pracowników branży transportowej wymaga pełnej koncentracji, pewności i swobody ruchów. Odzież robocza powinna zapewniać im tę swobodę, a jednocześnie chronić przed zimnem, wiatrem i wilgocią. Jak wybrać i oznakować odzież firmową dla kierowców?

Odzież robocza w branży transportowej

Przepisy Kodeksu Pracy nakładają na pracodawców obowiązek zaopatrzenia w odzież roboczą kierowców samochodów ciężarowych, którzy pracują także przy rozładunku i załadunku towaru lub innych czynnościach wywołujących ryzyko zabrudzenia. Termin „odzież robocza” oznacza tu ubrania noszone w zastępstwie prywatnej odzieży pracownika, która mogłaby zaplamić lub zniszczyć się w trakcie pracy.

Pracownicy miejskich i państwowych przedsiębiorstw komunikacyjnych – kierowcy autobusów, motorniczowie, członkowie załóg pociągów – noszą na ogół jednolite służbowe uniformy. Standardową bazą są tu eleganckie koszule z firmowym nadrukiem lub haftem; w sezonie letnim koszulę zastępuje się czasem koszulką polo z logo przedsiębiorstwa.

Wierzchnie ubrania dla kierowców – ciepło i swoboda ruchów

Choć kierowcy spędzają zdecydowaną większość czasu pracy w klimatyzowanych pojazdach, wpływ warunków zewnętrznych dotyczy ich właściwie zawsze. Otwieranie drzwi dla pasażerów, ładowanie i rozładowywanie bagażnika, tankowanie, zakup winiety, naprawy drobnych usterek – to tylko niektóre z wielu sytuacji, w których chłód i wilgoć mogą przeszkadzać.

Dla zawodowego kierowcy kurtka jest więc obowiązkowym elementem służbowego stroju. Okrycie powinno być wodoodporne i wyposażone w kaptur, a jednocześnie na tyle wygodne, by nie krępować ruchów nawet przy zapiętych pasach. Kurtka softshell dla kierowcy jest rozwiązaniem optymalnym: cienki materiał z meszkiem od wewnętrznej strony skutecznie osłania od zimna i wiatru, a dzięki pewnej elastyczności dopasowuje się do sylwetki i aktywności użytkownika.

Lżejszą alternatywą dla kurtki roboczej jest bezrękawnik, który co prawda ogrzewa nieco mniej, ale zapewnia nieograniczony zakres ruchu ramion. Aby zapewnić kierowcy dodatkowe właściwości grzewcze, warto połączyć kamizelkę z firmowym polarem.

Odblaskowe nadruki na odzieży dla kierowców

W myśl rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów BHP każdy pracownik przebywający w warunkach ograniczonej widoczności musi posiadać kamizelkę odblaskową. Przepisy Kodeksu Drogowego dyktują natomiast obowiązek noszenia odblasków przez każdą osobę, która opuszcza pojazd poza terenem zabudowanym po zmroku . Obie z wymienionych sytuacji mogą odnosić się do pracowników branży transportowej, dlatego przy zamawianiu odzieży roboczej warto zadbać i o tę kwestię.

Kamizelka odblaskowa przyda się każdemu kierowcy: po złożeniu właściwie nie zajmuje miejsca w pojeździe, a gdy zajdzie potrzeba, można błyskawicznie narzucić ją na dowolny strój. Zamawiając usługę znakowania kurtek, softshelli czy polarów firmowych można zlecić wykonanie na nich dodatkowych odblaskowych nadruków w najlepiej widocznych strefach – na klatce piersiowej, ramieniu czy karku.

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.