Kurtka, softshell, polar firmowy – odzież robocza na jesień i zimę

Kurtka, softshell, polar firmowy – odzież robocza na jesień i zimę
Gdy temperatury spadają, komfort pracy wcale nie musi iść ich śladem! Przeczytaj, jak wybrać odzież roboczą na jesień i zimę, by zapewnić członkom zespołu przyjemne ciepło i swobodę ruchów bez względu na pogodę.

Czym charakteryzuje się dobra odzież robocza?

Modele i materiały ubrań roboczych są bardzo różne – tak, jak różne są potrzeby pracowników w oddalonych od siebie branżach. Niezależnie od stanowiska, w sezonie jesienno-zimowym na pierwszy plan wysuwa się jednak ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Deszcz, wiatr i śnieg nieraz przeplatają się ze sobą w ciągu nawet jednego dnia!

Na wielu stanowiskach dochodzi jeszcze kwestia intensywnego wysiłku fizycznego, przy którym nietrudno o przegrzanie nawet przy niskiej temperaturze otoczenia. Efekty łatwo przewidzieć: w nieodpowiednim ubraniu pracownik najpierw się spoci, a potem zmarznie – nie mówiąc już o tym, że wilgotna, zimna odzież znacznie utrudnia skupienie się na pracy. Na listę pożądanych cech jesienno-zimowej odzieży roboczej wpisujemy więc także dobrą oddychalność.

Wreszcie swoboda ruchów , konieczna do tego, by każdą czynność wykonywać pewnie i bez zawahania. Odpadają więc wszelkie grube, sztywne ubrania; w sezonie jesienno-zimowym warto stawiać na dopasowane modele z elastycznych dzianin, które rozciągają się wraz z ruchami użytkownika. Wyjątkiem są tu nylonowe kurtki typu shell, bez dodatku elastanu – fason powinien być tu na tyle luźny, by odzież nie uciskała przy podnoszeniu rąk lub zmianie pozycji.

Kurtka czy softshell do pracy?

Kurtka z nylonu lub poliestru zabezpieczonego przed przemakaniem (laminat, impregnacja, membrana itd.), obowiązkowo wyposażona w regulowany kaptur, to najpewniejsze zabezpieczenie przed śniegiem i deszczem przy długotrwałym przebywaniu na otwartej przestrzeni. Podobny fason z dodatkową warstwą ocieplającą jest naturalnym elementem służbowego stroju przy temperaturach poniżej zera.

Softshell, podbity jedynie cienką warstwą polaru, świetnie sprawdzi się w cieplejsze dni, przy ok. 10 i więcej stopniach. Jeśli pogoda pogorszy się, można narzucić na niego bezrękawnik, a przy opadach pelerynę lub wodoodporną kurtkę – sam softshell nie chroni bowiem przed deszczem! Elastyczny, oddychający materiał sprawdzi się w branżach wymagających dynamiki i swobodę ruchów. Powszechnie noszą go instruktorzy sportowi, przewodnicy turystyczni, ratownicy medyczni czy pracownicy wysokościowi.

Polar firmowy jako wierzchnia i środkowa warstwa odzieży

O zaletach polaru w roli odzieży roboczej pisaliśmy już tutaj; dodajmy do tego kilka słów na temat jego zastosowania w sezonie jesienno-zimowym. W okresie słonecznego „babiego lata”, przy temperaturach rzędu 12-15 C, można śmiało nosić go samodzielnie. Dzięki dobrej oddychalności polar skutecznie odprowadzi nadmiar ciepła, a za sprawą niskiej wagi jest niemal niewyczuwalny na ciele, dlatego właściciel może swobodnie się poruszać. W sprzedaży znajdują się też grube kurtki z polaru o gramaturach 280 m/2 i wyższych, często impregnowane, które wytrzymają nawet niewielki deszcz.

Dopasowane bluzy z polaru mieszczą się pod okryciem wierzchnim równie dobrze, jak softshell, wygrywając przy tym lekkością i właściwościami termoizolacyjnymi. Zestaw: kurtka z membraną i polar typu 200 lub 300 doskonale zastąpi grubą kurtkę ocieplaną, a co więcej, w razie potrzeby zawsze można odjąć jedną warstwę, by ochronić się przed przegrzaniem. Aby jak najbardziej ułatwić sobie zakupy, zaopatrz pracowników w specjalne kurtki typu 3w1, fabrycznie wyposażone w polarową podpinkę.

Metody znakowania polaru i softshella

O ile poliester czy nylon przyjmą właściwie każdą technikę znakowania odzieży, o tyle oba wymienione materiały mają pewne ograniczenia. Polar, jako dzianina o wypukłym włosiu, nie nadaje się pod nadruk – po jego naniesieniu kontury wzoru byłyby zamazane, a całość nieczytelna. Standardowa metoda znakowania polaru to haft.

W przypadku softshella sytuacja odwraca się: materiału nie należy przekłuwać, aby nie naruszyć bariery ochronnej przed wiatrem. Doskonale sprawdzają się tu wszelkiego typu nadruki, ale nie musisz też całkowicie rezygnować z haftu: firmowe logo wystarczy wyszyć na naszywce, którą następnie nakleja się lub naprasowuje na softshell. Możliwości jest wiele, a my pomożemy Ci wybrać najlepszą z nich!

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.