Odzież firmowa dla pracowników outdoorowych

Odzież firmowa dla pracowników outdoorowych
​Ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi stanowi podstawowy element troski o bezpieczeństwo i higienę pracy Twojego zespołu. Jak wybrać odzież firmową dla pracowników, by zapewnić im komfort cieplny i ochronę przy niekorzystnej pogodzie?

Odzież pracownicza na lato – oddychalność i wentylacja

W ciepłe miesiące najlepiej sprawdzają się koszulki firmowe z przewiewnej bawełny, zapobiegającej przegrzaniu ciała. Bawełnę zaleca się zwłaszcza pracownikom wystawionym na stałą ekspozycję słońca. Naturalny materiał delikatnie okrywa ciało, co w połączeniu z odpowiednimi kosmetykami przeciwsłonecznymi skutecznie chroni skórę przed oparzeniami. To optymalne rozwiązanie dla ekip remontowych i budowlanych, pracowników sadów i ogrodów oraz obsługi parków rozrywki.

W odzieży firmowej dla gastronomii, pracowników obiektów wodnych czy rozrywkowych wskazane są mieszanki bawełny z elastycznymi włóknami sztucznymi (poliester, elastan). Taki materiał nie gniecie się i nie wchłania zabrudzeń, co pomaga pracownikom zachować schludny wygląd. Poliestrowa koszulka lub koszula sprawdzi się również doskonale jako spodnia warstwa pod znacznie cieplejszą bluzę, polar czy softshell.

Odzież pracownicza na zimę – izolacja termiczna

Spadek temperatur poniżej 18oC prowadzi do postępującego wychłodzenia ciała. To wpływa niekorzystnie na tempo i efektywność pracy, a w dalszej perspektywie może prowadzić do kłopotów ze zdrowiem. Aby oszczędzić problemów – i pracownikom, i sobie – spraw personelowi ciepłe bluzy z firmowym nadrukiem lub haftem.

Dzianinowe bluzy z bawełny spełnią swoją funkcję w temperaturach nieprzekraczających 12-14 oC. Jeśli pracownicy spędzają więcej niż 30 minut dziennie w temperaturach poniżej 14 oC, a ich stanowisko ma charakter statyczny, lepszym rozwiązaniem będzie dogrzewający ciało polar.

Jeżeli lokalizacja Twojej działalności sprzyja pojawianiu się przenikliwego wiatru połączonego z mżawką, zaopatrz zespół w lekkie softshelle, gwarantujące ochronę przed zmienną pogodą. Pracownicze kurtki softshell nie nadają się do pracy w ulewie ani śnieżycy!

Krój odzieży firmowej – o czym należy pamiętać?

Nawet ubranie najwyższej jakości nie spełni swojej roli bez precyzyjnego dopasowania do sylwetki pracownika. Odzież bawełniana powinna być raczej luźna (chyba, że posiada domieszki syntetyczne), a syntetyczna - dopasowana. W przypadku bluz, polarów i softshelli zwróć uwagę na ich długość – powinny zakrywać biodra i część pośladków – a także jakość szwów i ściągaczy. Wspólnie z personelem zastanówcie się też nad optymalną liczbą kieszeni, rodzajem zapięcia czy uzupełnieniem fasonu o kaptur. Zawsze uwzględniaj rozmiary noszone przez pracowników!

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.