Nadruk odblaskowy w branżach przemysłowych

Nadruk odblaskowy w branżach przemysłowych
Nadruk odblaskowy jest bardzo popularną metodą znakowania odzieży. Przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa, dzięki zwiększeniu widoczności, głównie na drodze. Jest to prosta metoda znakowania odzieży, a potrafi uratować niejedno życie. W związku z tym warto pamiętać zarówno o niej samej, jak i o noszeniu odzieży bądź gadżetów z elementami odblaskowymi.

Jak wykonuje się nadruk odblaskowy

Nadruki odblaskowe wykonuje się najczęściej w technologii folii termotransferowej. Realizacja jest wyrazista dzięki folii, która jest cięta za pomocą plotera tnącego. Atutem takiego nadruku jest możliwość naniesienia go zarówno na materiały naturalne jak i syntetyczne (poza polarem – jego struktura uniemożliwia przyswojenie kleju tekstylnego). Nie ma powodu do obaw – nadruk spełnia swoje wymogi tak samo, jak inne produkty odblaskowe – odbija światło, nie rozpraszając go. Dodatkowym atutem nadruku odblaskowego jest fakt, że jest blokerem prześwitu, co oznacza, że kolor materiału pod nadrukiem nie będzie widoczny, prześwit jest wyeliminowany.

Odzież z odblaskiem a wymogi branż przemysłowych

Wszystkie stroje robocze bądź ochronne, które pracodawca zapewnia pracownikom w zakładzie pracy muszą spełniać wymagania określone przez Polskie Normy. Najważniejszą i podstawową normą obowiązującą odzież roboczą jest norma PN-P-84525:1998 . Jeśli chodzi o odzież ochronną sprawa wygląda podobnie, różnica wynika jedynie z innej normy, którą jest tym razem PN-EN ISO 13688:2013-12. Mowa w nich także o wymogach odpowiedniego znakowania. Przykładowym strojem, który musi być odblaskowy jest komplet ostrzegawczy, składający się z kurtki roboczej oraz spodni roboczych ogrodniczek w całości z materiału fluorescencyjnego. Odzież ostrzegawcza o intensywnej widzialności, również musi posiadać elementy odblaskowe o różnej minimalnej powierzchni zależnej od kategorii: I -10%, II -13%, III – 20%. Ten typ odzieży jest szczególnie ceniony przez pracowników w branży budowlanej i drogowej. Korzystają z niej także służby medyczne, drogowe, policja czy straż, a także kierowcy, operatorzy maszyn, pracownicy w portach i na lotniskach.

Odzież z elementami odblaskowymi posiada ogromną wartość, dlatego należy ją docenić i dbać o to, by pracownicy zawsze posiadali odpowiedni ubiór, przystosowany do warunków, w jakich pracują. Jeśli to jeszcze się nie stało albo potrzebujesz więcej zestawów, zgłoś się do nas, z chęcią przyczynimy się do ochrony ludzkiego życia! A według Ciebie ile ono jest warte?

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.