Koszula koszuli nierówna: obok idealnie odprasowanych modeli z bawełny premium mamy do dyspozycji wiele wariantów mniej formalnych, kolorowych, wzorzystych lub z krótkimi rękawami. Niezależnie od wybranego wzoru, kołnierzyk i guziki zawsze dodają strojowi elegancji.
Pracownicy ubrani w gustowne koszule zawsze prezentują się więc profesjonalnie, wzbudzając tym samym podświadome zaufanie klientów. Drobne odstępstwo od klasycznego dress code’u – intensywny kolor, ciekawy deseń, kontrastowe guziki czy nawet muszka – zmniejsza formalny dystans, sprawiając, że klienci czują się bardziej swobodnie.
Doskonałym przykładem jest tu system identyfikacji wizualnej Play. Wielu telewidzów i internautów pamięta bohaterów reklam marki – pracowników salonu ubranych w szykowne, klasyczne koszule. Zastanów się jednak, czy zwróciłeś większą uwagę na fason, czy kolor odzieży? No właśnie – charakterystyczny dla całego brandingu fioletowy kolor skutecznie przyciąga wzrok i buduje w podświadomości odbiorców spójny łańcuch skojarzeń, a w połączeniu z lekkim tonem spotów pozycjonuje markę jako nowoczesną, dynamiczną, otwartą na przyjazny dialog.
Koszule firmowe są także tradycyjną częścią uniformów pracowników branży gastronomicznej. Także tutaj możemy wybierać spośród wielu kolorów i fasonów. Klasyczna biel, która jednoznacznie nasuwa się na myśl o segmencie fine dining czy restauracjach wielogwiazdkowych hoteli, to tylko jedno z trafionych rozwiązań. Koszule kelnerów i barmanów w odcieniu dopasowanym do wystroju sali lub/i systemu identyfikacji wizualnej lokalu, wykonane z wysokogatunkowego materiału i uzupełnione estetyczną zapaską, zawsze będą wyglądać elegancko i prestiżowo.
Koszule spotyka się właściwie w każdym segmencie gastronomicznym – w kameralnych bistrach, sieciowych lokalach, fast-foodach… To zawsze dobry wybór; dobrze dopasowane modele nie krępują bowiem ruchów i nie przeszkadzają w wypełnianiu obowiązków, a pracownicy prezentują się w nich schludnie i gustownie.
Jeśli bierzesz udział w targach branżowych – zarówno jako wystawca, jak i gość – dobrze wiesz, jak ważna jest aparycja przedstawicieli firmy. Nawet, jeśli na co dzień w przedsiębiorstwie obowiązuje pełna dowolność w doborze stroju, podczas wydarzeń promocyjnych warto włożyć więc elegancką koszulę z firmowym logo. Powód? Jak Cię widzą, tak Cię piszą: formalny strój od pierwszych chwil dowodzi Twojego profesjonalizmu i dbałości o szczegóły, co może stać się dla gości dodatkowym bodźcem do zapoznania się z Twoją ofertą.
Obie metody mają swoje zalety i pozwalają na uzyskanie trwałego, atrakcyjnego wizualnie znakowania. Wybór konkretnej techniki zależy od wyglądu i wielkości logotypu, a także efektu, jaki chcemy osiągnąć.
Haft kojarzy się z tradycją, nobliwością, pewnym luksusem; pamiętaj jednak, że nie da się wykonać w ten sposób skomplikowanych wzorów z licznymi drobnymi detalami czy przejściami tonalnymi. To zadania dla nadruków, nanoszonych bezpośrednio na materiał koszuli lub naszywkę, którą następnie przytwierdzamy do ubrania.
Logo firmowe umieszcza się tradycyjnie na lewej kieszeni lub/i kołnierzyku . Emblemat powinien być wyraźny, ale na tyle niewielki, by nie zdominować eleganckiego fasonu. Jeśli stanowisko właściciela koszuli wymaga bezpośredniego kontaktu z klientami, poza logotypem można umieścić na niej jego imię. To kolejny detal, który niewielkim nakładem środków „robi różnicę”, przyczyniając się do usprawnienia komunikacji i budowy więzi między klientem a pracownikiem.
Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.
|