Transfer DTF - rewolucja na rynku znakowania tekstyliów

Transfer DTF - rewolucja na rynku znakowania tekstyliów
Świat cały czas idzie do przodu, a żeby pozostać w czołówce, trzeba stale się rozwijać i otwierać na nowe technologie. Nawet w obliczu pandemii ludzie zmuszeni byli do walki o przetrwanie, która nie koniecznie była wyrównana, ale wygrana pozwoliła zrobić krok w kierunku rozwoju. Rynek znakowania tekstyliów również nie miał prostego zadania, lecz obserwatorzy dobrze wiedzieli, że nie przestaje się on poszerzać. Fakt, że nie ma jednaj uniwersalnej metody znakowania i przeniesienie życia do Internetu, pomogło skupić wzrok na transferze DTF.

Transfer DTF obecnie podbija serca firm zajmujących się znakowaniem odzieży, nie tylko dzięki możliwości pominięcia lub zredukowania niedogodności towarzyszących nadrukom bezpośrednim na tekstyliach, ale także brakiem ograniczenia aplikowania tylko i wyłącznie na bawełnę. Zacznijmy jednak od początku.

Czym jest transfer DTF?

Innowacja DTF (Direct to Film) polega na przeniesieniu cyfrowego obrazu, wydrukowanego w technologii pigmentowej na tkaninę. Drukując na specjalnej folii oraz stosując sypki klej, jesteśmy w stanie przenieść cały wydrukowany obraz jedynie przy użyciu prasy termicznej - klej zostaje wysuszony, spajając tusz z folią a następnie grafikę z tkaniną.

Technologia ta pozwala drukować na drukarkach pigmentowych, więc jest rozwiązaniem na każdą kieszeń. Nawet klasyczne drukarki, które można znaleźć w wielu domach, mogą zostać zaadoptowane do produkcji transferów tą technologią. Niewielkie drukarki biurkowe to dobre rozwiązanie na start, drukarki DTG wykorzystane do druku na folii to sposób na rozwój biznesu, a adaptacja drukarek rolowych to pomysł na zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Korzyści

Przede wszystkim przy użyciu odpowiedniej prasy termicznej możemy zaaplikować transfer DTF np. na czapkach z daszkiem, co jest bardzo trudne w przypadku innych metod np. druku DTG. Produkcja transferów umożliwia również wydruk wielu niewielkich obrazów w jednym czasie. Fakt, że są przygotowane cyfrowo daje zielone światło do produkcji w małych nakładach, a nawet pojedynczych sztuk. Ponadto, transfer DTF jest tańszy od wydruku w technologii DTG takiej samej wielkości, a jednocześnie jest bardziej elastyczny. Transfer DTF nie wymaga również przygotowania matrycy drukarskiej, co znacznie skraca cały proces a rezultat jest wysokiej jakości. Właściwości kleju, którym posypuje się wydruki w celu ich utrwalenia sprawiają, że jest on elastyczny i ma wysoką odporność na pranie. No i wisienka na torcie, czyli to co jest najbardziej porządane wsród odbiorców - technologia DTF pozwala wiernie odwzorować każdą grafikę z zachowaniem oczekiwanego koloru.

Ograniczenia

Wymieniając tyle korzyści ciężko pomyśleć, że jakieś wady w ogóle istnieją, nie mniej jednak nie ma rzeczy idealnych. Chociaż DTF może okazać się tańszy przy małym nakładzie, przy dużych zamówieniach koszty znacznie rosną. Warto dodatkowo wspomnieć o tym, że nadruk charakteryzuje się ograniczoną możliwością przepuszczania powietrza.


Przez swoje zalety i stosunkowo niewiele ograniczeń technologia DTF ma szansę podbić rynek wśród producentów nadruków na tkaninach. Osoby zajmujące się głównie sitodrukiem docenią, że transfer DTF umożliwia produkcję pojedynczych sztuk. Z kolei przedsiębiorcy zdobiący odzież foliami termotransferowymi, mogą teraz zdobić ją bez wycinania i obierania folii. Posiadacze drukarek DTG mogą natomiast drukować bez wcześniejszego przygotowania tekstyliów pre-treatmentem.

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.