Druk cyfrowy – znakowanie odzieży (prawie) bez ograniczeń!

Druk cyfrowy – znakowanie odzieży (prawie) bez ograniczeń!
Druk cyfrowy to jedna z najpopularniejszych metod znakowania odzieży firmowej i nie tylko: dzięki swojej uniwersalności i niskim kosztom wykonania znajduje szerokie zastosowanie w zleceniach okolicznościowych i niskonakładowych.

Jak wykonać cyfrowy nadruk na odzieży?

Powody, dla których technika cieszy się tak dużą popularnością, to między innymi łatwość i szybkie tempo wykonania nadruku. Aby umieścić grafikę na koszulce czy bluzie, nie potrzebujemy żadnych przygotowanych wstępnie matryc, klisz czy sit. Ploter przenosi obraz na białą folię transferową, wyłącznie na podstawie danych z pliku komputerowego. Urządzenie przycina folię wokół konturów grafiki. Tak przygotowany nadruk zostaje wgrzany do materiału – i gotowe!

Cyfrowe nadruki na koszulkach – tanio i dobrze

Jak widać, proces druku cyfrowego nie wymaga dużych nakładów czasowych ani zużycia dodatkowych materiałów, dlatego metoda nie generuje dużych kosztów. Warto więc stosować ją w dużych zamówieniach – np. na robocze koszulki z nadrukiem firmowym dla pracowników hal produkcyjnych, budowlańców i przedstawicieli innych zawodów, którzy potrzebują kilka zmian odzieży lub szybko ją zużywają.

Z drugiej strony, technika druku cyfrowego opłaca się także przy zleceniach na kilka czy kilkanaście sztuk odzieży; prosty proces nadruku i brak konieczności wykonania matrycy obniżają koszt realizacji zamówienia. Druk cyfrowy świetnie sprawdza się wreszcie w zleceniach personalizowanych – np. na koszulki z imionami właścicieli czy numerami członków drużyny.

Druk cyfrowy – uniwersalna metoda znakowania odzieży

Technika nadaje się do stosowania na bawełnie, materiałach sztucznych oraz mieszankach obu rodzajów włókien. Forma wzoru także nie podlega ograniczeniom; w przeciwieństwie do technik z ograniczoną paletą barw czy stopniem dokładności można poszaleć tu z cieniowaniem, przejściami tonalnymi czy łączeniem wielu kolorów.

Cyfrowy nadruk nie łuszczy sie ani nie marszczy, nie zmienia wagi odzieży, a co ważne przy dużych grafikach – zadrukowana powierzchnia nie wpływa na oddychające właściwości materiału. Znakowanie na odzieży będzie dobrze prezentowało się nawet po kilkudziesięciu i więcej praniach, pod warunkiem używania wody o niskiej temperaturze (do 40 C). Zarówno przed prasowaniem, jak i praniem warto także odwrócić ubranie na lewą stronę.


Zamów usługę cyfrowego druku na odzieży w Stige: zapraszamy do kontaktu!

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.