Jak podaje Policja, kierowcy samochodów widzą odblaskowe elementy z odległości do 150 m. Jeśli pieszy lub rowerzysta porusza się po ciemnej ulicy bez odblasków, jego widoczność spada do 30-50 m, a więc bywa nawet do 5 razy gorsza! Z tego względu, w myśl ustawy z 2014 roku każdy, kto przebywa na drodze poza obszarem zabudowanym, musi wyposażyć się w elementy odblaskowe.
Z nakazu wyłączono chodniki i ulice w strefach zamieszkania. Nie znaczy to jednak, że warto wówczas rezygnować z odblasków. Przy awarii oświetlenia lub chwilowych zaburzeniach widoczności staniesz się praktycznie niewidzialny. Im wcześniej zasygnalizujesz kierowcy swoją obecność na drodze, tym więcej czasu dasz mu na reakcję w sytuacji potencjalnego zagrożenia.
Odblaski to konieczność na każdym stanowisku pracy, zlokalizowanym w rejonie aktywnego ruchu samochodów: noszą je drogowcy, budowniczy dróg, pracownicy lotnisk czy obsługi autostrad. Dobra widoczność zwiększa także bezpieczeństwo pracowników hal targowych, magazynów czy baz transportowych – jednym słowem wszystkich obiektów, gdzie w pracy wykorzystuje się wózki widłowe czy suwnice .
Pracownicze kamizelki odblaskowe sprawdzają się na każdym stanowisku pracy – nie tylko tych wymienionych! Wystarczy narzucić ją na dowolną kurtkę, bluzę czy T-shirt, by spełnić wymogi bezpieczeństwa. Lekki materiał i obszerny krój bez rękawów zapewniają pełną swobodę ruchów. Materiały kamizelek odblaskowych są odporne na uszkodzenia i łatwe w pielęgnacji. Dlatego rozwiązanie jest to tańsze i bardziej praktyczne, niż używanie kilku osobno oznakowanych ubrań roboczych.
Kamizelka figuruje na liście wymaganych elementów wyposażenia każdego samochodu osobowego. Zakładamy ją za każdym razem, gdy sytuacja wymaga od nas opuszczenia auta i przebywania w bliskiej odległości od jezdni (awaria samochodu, wymiana koła, udzielanie pomocy poszkodowanym w wypadku itd.). Złożona kamizelka zajmuje minimalną ilość miejsca, schowasz ją łatwo w przednim schowku. Warto to zrobić – w kryzysowej sytuacji sięgniesz tam znacznie łatwiej i szybciej, niż do bagażnika.
Odblaskowy nadruk można nanieść też bezpośrednio na ubrania i tekstylne akcesoria . Najlepszą widoczność uzyskasz, umieszczając odblaski w strefach dłoni, kolan, na środku pleców i klatki piersiowej – a więc na spodniach, rękawicach, koszulkach, okryciach wierzchnich, plecakach czy smyczach zawieszanych na szyi.
Aby wykonać odblaskowe nadruki na odzieży roboczej zgodnie z obowiązującymi przepisami i zmaksymalizować ich skuteczność, warto powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistom, którzy dobiorą odpowiedni kolor, poziom jaskrawości, wymiary i położenie emblematu.
Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.
|