Polar prywatny a roboczy - czy jest między nimi różnica?

Polar prywatny a roboczy - czy jest między nimi różnica?
Czy u Ciebie w pracy nosi się polary robocze? A może aplikujesz na stanowisko, na którym polar może stać się Twoim sprzymierzeńcem? Czy w takim razie możesz nosić swój ulubiony, wzięty z domu? A może obowiązkiem jest noszenie odzieży zapewnionej przez pracodawcę? Często wydaje nam się, że polar to polar - każdy taki sam, nie mniej jednak potrafią się między sobą różnić i to nie tylko kolorem.

Jeśli praca sprawia, że koniecznym pierwszym krokiem jest ubiór polaru, to zazwyczaj jest to praca na zewnątrz, gdzie temperatura potrafi płatać figle. W takim przypadku polar kwalifikuje się pod odzież outdoorową i musi charakteryzować się bardzo dobrym utrzymywaniem ciepła.

Warto mieć na uwadze, że skoro polar noszony jest podczas wykonywania pracy, narażony jest na intensywniejsze użytkowanie i możliwe szybsze zużycie, a więc już na początku musi cechować się lepszą jakością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Gramatura również jest większa w stosunku do klasycznego.

Polar firmowy może również posiadać logo firmy, jeśli pracownik noszący go ma kontakt z klientem i jednocześnie reprezentuje firmę. Polary robocze bez logo mogą nosić pracownicy nie posiadający na codzień takiego kontaktu np. pracownicy budowlani, ogrodnicy.

Czasami stanowisko i wykonywana praca wymaga od pracownika polaru, który posiada stójkę ochraniającą szyję, wstawki przeciwdeszczowe i/lub odblaskowe. Przydatna może również okazać się zwiększona liczba kieszeni względem klasycznych polarów bądź regulowane mankiety i ściągacze.

Kolejnym determinującym czynnikiem przemawiającym za tym, aby pracodawca zapewniał polary jest chęć utrzymania kolorystki - czy to zgodnej z barwami firmy, czy też rangą/stanowiskiem pracownika. W dużych firmach używa się kolorów, aby odróżnić pracowników między stanowiskami. Podczas kontaktu z klientem kolory mogą natomiast od razu nasunąć dodatkową myśl o firmie.

Widzisz więc, ze polar polarowi nierówny, a jego cechy determinują warunki, w których będzie noszony. Mogą one diametralnie różnić się miedzy firmami i stanowiskami, w związku z tym zazwyczaj pracodawca dostarcza odzież gotową do użytku. W przypadku, gdy prosi o samodzielny zakup, jasno określa konieczne cechy i zwraca koszty po okazaniu paragonu/faktury.

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.