Polar czy softshell? Kilka słów o firmowej odzieży wierzchniej

Polar czy softshell? Kilka słów o firmowej odzieży wierzchniej
Lato nieuchronnie zbliża się ku końcowi, dlatego już teraz warto przejrzeć i uzupełnić służbowe uniformy na chłodniejsze dni. Sprawdź, czy w Twojej branży lepiej sprawdzają się kurtki polarowe, czy softshellowe – a może dojdziesz do wniosku, że członkowie Twojego zespołu potrzebują obu modeli?

Polar i softshell – czy można wymieniać je między sobą?

Oba materiały wywodzą się z branży outdoorowej, a dłuższym stażem legitymuje się polar – bluzy i kurtki z tego materiału to standardowa środkowa warstwa konstrukcji hardshell, noszona do pary z membranowymi kurtkami. Zadaniem polaru jest tu wyłącznie utrzymywanie ciepła przy ciele – ochronę przed wiatrem i wilgocią zapewnia warstwa zewnętrzna. Bluzę z polaru można oczywiście nosić samodzielnie, ale w deszczu lub silnym wietrze nie zapewni Ci ona należytego komfortu termicznego.

Ideą softshellu jest połączenie właściwości 3 warstw hardshell w jednym materiale o niskiej grubości. Kurtki i bezrękawniki z softshellu skutecznie chronią przed wiatrem, a w pewnym stopniu także przed wilgocią; materiał jest elastyczny, lecz nieco sztywniejszy i cięższy od polaru.

Z powyższego porównania wynika, że oba wymienione elementy garderoby pełnią różne funkcje i znajdują zastosowanie w odmiennych warunkach. Na niektórych stanowiskach pracy lepiej sprawdzi się polar, na innych zaś softshell.

Wybierz polar firmowy, jeśli:

  • stanowisko pracy wymaga długotrwałego przebywania w niskich temperaturach (magazyny, chłodnie, hale produkcyjne, pojazdy itd.) – rurkowata struktura włókien polaru umożliwia zatrzymywanie ciepła przy skórze.
  • pracownicy nie przebywają na otwartej przestrzeni lub wychodzą jedynie na krótki czas – polar nie jest odporny na wilgoć, dlatego w razie niespodziewanych opadów błyskawicznie przemoknie.
  • pracownicy podejmują intensywny wysiłek fizyczny – oddychające właściwości polaru pomagają uniknąć zapocenia i przegrzania; lekki, cienki materiał zapewnia swobodę ruchów.
  • stanowisko wymaga podróży służbowych lub częstego przemieszczania się – złożony polar zajmuje niewiele miejsca i nie gniecie się, dlatego odzież swobodnie mieści się w bagażu i zachowuje schludny wygląd po rozłożeniu.

Wybierz softshell firmowy, jeśli:

  • "ubierasz" pracowników outdoorowych – softshelle mają właściwości wiatroodporne i „wytrzymują” słabe opady deszczu (uwaga – przy mocniejszych opadach softshell także przemoknie!). Wybierając modele z kapturem i dodatkową impregnacją otrzymujesz solidne okrycie przeciwdeszczowe.
  • szukasz odzieży do pracy na wysokościach – pracownicy borykają się na ogół z silnym wiatrem, dlatego wiatroodporna kurtka zapewni im komfort termiczny.
  • stanowisko pracy wymaga dużej mobilności (prace budowlane i porządkowe, ratownictwo medyczne, branża sportowa, turystyczna itd.) – kurtki i bezrękawniki softshellowe mają dopasowane kroje, a elastyczny materiał współgra z ruchami ciała.
  • stanowisko pracy zwiększa ryzyko zaplamienia odzieży – softshelle z wykończeniem DWR odpychają niewielką wilgoć, ale i zabrudzenia, dlatego odzież łatwo utrzymać w czystości.

Chcesz zamówić softshelle lub polary z firmowym nadrukiem lub haftem? Zapraszamy do kontaktu – zespół Stige pomoże Ci wybrać odpowiednie modele i metody znakowania!

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.