Odzież sportowa - co musisz wiedzieć przed zamówieniem?

Odzież sportowa - co musisz wiedzieć przed zamówieniem?
Opiekujesz się lokalną drużyną lub zawodnikami startującymi indywidualnie? Najwyższa pora pochwalić się udzielanym wsparciem i wyposażyć sportowców w funkcjonalną odzież firmową!

Strój sportowy od stóp do głów

Koszulka i spodenki to podstawowy uniform w sportach drużynowych i wielu dyscyplinach indywidualnych. Strój tradycyjnie uzupełnia się okryciem wierzchnim – bluzą lub polarem – oraz akcesoriami w postaci rękawic, czapek, chust i getrów. W przypadku obuwia warto uzgodnić też ogólne zasady odnośnie kolorystyki, fasonu lub konkretnego modelu. Pamiętaj, im większą ilość akcesoriów zapewnisz, tym bardziej zwiększysz powierzchnię reklamową dla swojej marki!

Materiały odzieży sportowej – właściwości i zastosowanie

Właściwości wybranego materiału odzieży sportowej powinny odpowiadać warunkom uprawiania danej dyscypliny. W przypadku sportów wytrzymałościowych warto postawić na syntetyczne materiały szybkoschnące, które na bieżąco odprowadzają nadmiar potu ze skóry. Szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku odzieży dla maratończyków, kolarzy, piłkarzy oraz reprezentantów większości dyscyplin przełajowych i górskich. Elastyczny, opinający materiał gwarantuje doskonałe dopasowanie do sylwetki, pozostawiając właścicielowi pełną swobodę ruchów. Syntetyki wytrzymają także wiele prań, zachowując wyjściowy kształt i kolor przez długi czas.

W przypadku pozostałych konkurencji warto sięgnąć po spodenki i t-shirty z bawełny. Delikatny, przewiewny materiał o niskiej gramaturze sprawdzi się także w roli koszulki narzucanej na spalone słońcem ramiona zawodników dyscyplin okołowodnych (m.in.: kajakarstwo, pływanie czy wędkarstwo). Bawełna jest wreszcie doskonałym rozwiązaniem dla amatorskich drużyn sportowych, np. podczas rekreacyjnych zawodów rozgrywanych między działami firmy. Warto mieć na uwadze, że bawełniane ubrania należy po praniu przeprasować, a intensywne kolory mogą z czasem wypłowieć na słońcu.

Znakowanie odzieży sportowej

Firmowe logo wyeksponowane na odzieży sportowej stanowi znakomitą formę bezpłatnego marketingu, zwiększając świadomość marki wśród zgromadzonych kibiców. Jeśli zdjęcia z zawodów zostaną opublikowane w lokalnych mediach, zasięg Twojej reklamy zwiększy się jeszcze co najmniej kilkakrotnie! Aby firmowy nadruk na koszulce był jak najlepiej czytelny, warto umieścić go na piersi lub rękawie. Najlepsze miejsce na znakowanie spodenek to nogawka na wysokości uda.

Sztywne hafty sprawdzą się na drobnych akcesoriach i polarze, wymaganiom elastycznej odzieży sportowej sprosta termotransfer, a nadruki na koszulkach z bawełny nabiorą fotograficznej głębi przy pomocy druku cyfrowego. Ciekawym rozwiązaniem są również haftowane naszywki, odpowiadające stylistycznie m.in. eleganckim „polówkom”. Tak przygotowana koszulka sprawdzi się szczególnie dobrze w trakcie dekoracji zawodników!

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.