Naszywki na ubrania robocze - co warto wiedzieć?

Naszywki na ubrania robocze - co warto wiedzieć?
Szkolne mundurki, łaty na kolanach, sportowe uniformy... Naszywki na ubraniach towarzyszą nam od najmłodszych lat. To także popularny sposób znakowania odzieży firmowej. Co warto wiedzieć przed zamówieniem drukowanych lub haftowanych naszywek?

Naszywki na ubrania – zastosowanie

Znakujemy dowolne modele ubrań roboczych i sportowych – do każdego materiału i fasonu można dobrać odpowiedni rodzaj i technikę mocowania naszywki (np. przy znakowaniu softshelli, których standardowo nie przebija się igłami, stosujemy emblematy naprasowywane na materiał). Naszywki szczególnie dobrze sprawdzają się na materiałach o wypukłej, „puszystej” fakturze – polarze, welurze, pluszu – które nie nadają się pod nadruki.

W ferworze pracy nietrudno o zaciągnięcia czy dziurki na ubraniu; zamiast wymieniać cały uszkodzony uniform, często wystarczy zamaskować defekt estetyczną naszywką. W podobny sposób łatwo dodasz nowy element do oznakowanego wcześniej ubrania. Imię właściciela, nazwa stanowiska, odznaczenie za specjalne osiągnięcia – to tylko niektóre z możliwych zastosowań!

Naszywki haftowane czy drukowane?

Klasyczny haft sprawdzi się zawsze i wszędzie – tym bardziej, że nowoczesne maszyny hafciarskie i bogaty wybór kolorów nici umożliwiają dokładne odwzorowanie wielu grafik, także tych bardziej złożonych. Naszywki drukowane odzwierciedlają wzory złożone z wielu drobnych elementów, także te zaprojektowane z wykorzystaniem przejść tonalnych.

Projektowanie naszywek

Wybrałeś już grafikę? Zanim przeniesiemy ją na naszywkę, zmodyfikujemy jej projekt na potrzeby maszyny hafciarskiej lub drukarskiej. Etap ten obejmuje m.in. dopasowanie wymiarów, dobór kolorów i grubości nici, programowanie kierunku i liczby nakłuć igły. Prototyp przygotowany w programie graficznym zostanie odtworzony na materiale przez maszynę.

Aby zamówić u nas naszywki z haftem czy nadrukiem, nie musisz mieć gotowego wzoru. Zapraszamy do kontaktu – opowiedz nam, co powinno się znaleźć na Twoich emblematach i na jaki materiał chcesz je nanieść, a my wykonamy dla Ciebie gotowy projekt, czytelny i spójny estetycznie z tłem naszywki.

Jak dbać o ubrania z naszywkami?

Metody prania i prasowania muszą uwzględniać właściwości zarówno materiału ubrania opatrzonego naszywką, jak i samego emblematu. Bierzemy to pod uwagę już na etapie projektowania, parując oba elementy tak, by zasady ich pielęgnacji były jak najbardziej zbieżne.

Hafty na naszywkach nie tracą koloru ani formy podczas prania, można też swobodnie przesuwać po nich żelazkiem, choć sama powierzchnia naszywki nie wymaga prasowania. Z żelazkiem trzeba uważać natomiast w wypadku naszywek drukowanych metodą termotransferu: choć w praniu nie zaszkodzi im nawet bardzo gorąca woda (70-80 C), to prasowanie może już naruszyć strukturę nadruku.

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.