Jak prać softshell?

Jak prać softshell?
Przychodzi taki moment po zakupie softshellu, kiedy należy go po raz pierwszy włożyć do pralki… Co teraz? Nie ulegaj powszechnym mitom, że pranie kurtki z membraną niszczy ją, w końcu każdą odzież trzeba raz na jakiś (krótszy bądź dłuższy) czas wyprać! Bardziej zaszkodzi jej nadmiar brudu – uwierz nam. Jak więc prać softshell, by czuć się spokojnym, jeśli chodzi o zachowanie jego właściwości wiatro i wodo odpornych?

1. Zapnij wszystkie zamki, guziki i rzepy

Wszystkie ubrania powinno prać się z zapiętymi zamkami, guzikami i rzepami, bez jakichkolwiek przedmiotów w kieszeniach. Zbędę przybory przy dużych obrotach mogą uszkodzić materiał, a tego byśmy przecież nie chcieli.

2. Zastosuj jeden z możliwych specjalistycznych środków ochronnych do odzieży

Pierwszym i zarazem bardzo ważnym krokiem podczas tego etapu jest wyczyszczenie podajnika pralki z resztek proszku i płynu. Jeśli chcesz by kurtka zachowała swoje walory nie dodawaj żadnych płynów zmiękczających ani płynów do płukania. Zrezygnuj także z klasycznego proszku. Bardzo dobrymi, wskazanymi wręcz środkami są: płyn do prania, płyny do impregnacji odzieży oraz środki impregnujące w spray’u, lecz ten ostatni stosuje się jedynie bezpośrednio na suchą powierzchnię kurtki z odległości nie mniejszej niż 20 cm i aplikuje w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

3. Przestrzegaj zaleceń na metce i na etykietach środków piorących

Ważne jest aby dostosować temperaturę prania do tej podanej na metce kurtki oraz wlać taką ilość płynu, jaka została zapisana na etykiecie środka piorącego. Wskazane jest również aby pranie odbyło się w prace automatycznej, nie zaleca się prania ręcznego. Nie zapomnijmy również o obrotach – darujmy sobie ich wysoką wartość.

4. Zadbaj o odpowiedni proces suszenia

Nie każdy ma świadomość, że nie tylko sposób prania wpływa na jakość kurtki, ale także samo suszenie. Zadbaj o to, by suszenie przebiegało na otwartej przestrzeni, a kurtka nie znajdowała się w pobliżu źródła ciepła typu kaloryfer, grzejnik.


Teraz, gdy już wiesz jak prać softshell, bez obaw możesz wkładać go do pralki i cieszyć się jego świeżością częściej niż zwykle! A jeśli jeszcze nie posiadasz tej wyjątkowej kurtki w swojej szafie, to czym prędzej odwiedź naszą stronę i zapoznaj się z bogatą ofertą softshelli zarówno męskich jak i damskich w szerokiej gamie kolorystycznej.

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.