Jak pielęgnować koszulki z nadrukiem i haftem?

Jak pielęgnować koszulki z nadrukiem i haftem?
Koszulki o wysokiej jakości, oznakowane techniką dobraną stosownie do rodzaju materiału, posłużą w doskonałym stanie przez długi czas. Aby jednak dodatkowo wydłużyć ich żywotność, warto poznać kilka podstawowych zasad ich pielęgnacji!

Poznaj materiał i metodę znakowania odzieży

Najważniejszym źródłem informacji na temat prania ubrań roboczych jest metka – musimy jednak pamiętać, że przygotowuje ją producent odzieży, a zawarte na niej informacje odnoszą się wyłącznie do materiału. Metoda znakowania odzieży może mieć wpływ na przepisy prania: o ile haft spokojnie wytrzymuje temperaturę gorącej temperatury i żelazka, o tyle niektóre metody nadruku potrzebują specjalnego traktowania.

Pranie koszulek z nadrukiem

Szczególnej uwagi wymaga druk cyfrowy: aby nie uszkodzić emblematu, t-shirty oznakowane w ten sposób należy prać w wodzie o maksymalnej temperaturze 40ºC. Nadruki wykonane technikami sublimacji, sitodruku lub termotransferu nie ulegną zniszczeniu nawet przy znacznie wyższych temperaturach rzędu 70-80ºC; gorąca woda może okazać się jednak zbyt inwazyjna dla cienkich koszulek.

Dotyczy to zwłaszcza modeli wykonanych w 100% z bawełny – pranie takich t-shirtów w temperaturze powyżej 40ºC doprowadzi prawdopodobnie do ich skurczenia! Niezależnie od metody znakowania, wystrzegaj także się wybielaczy i mocnych detergentów, które mogą zmienić nadruk w bezkształtną plamę o nieokreślonym kształcie.

Prasowanie koszulek z nadrukiem

Aby ułatwić sobie prasowanie, odwiruj koszulki na niskich lub średnich obrotach ( 600-800 obr/min). Wyciągnij upraną odzież od razu po wyłączeniu pralki i dokładnie ją strzepnij – wygładzisz w ten sposób największe fałdy. T-shirty najlepiej suszyć w stanie rozwieszonym, rozmieszczając je tak, by nie załamywały się na nadruku.

Tak przygotowane koszulki często nie wymagają już prasowania i można zakładać je od razu po zdjęciu z suszarki – dotyczy to zwłaszcza modeli wykonanych z zastosowaniem włókien syntetycznych. Jeśli jednak materiał wymaga potraktowania żelazkiem, koniecznie odwróć koszulkę na lewą stronę. Nie należy prasować miejsc zadrukowanych metodą sitodruku i druku cyfrowego; jeśli to absolutnie niezbędne, warto rozłożyć na t-shircie cienką ściereczkę z gładkiego materiału, która zabezpieczy nadruk przed bezpośrednim wpływem rozgrzanej stopy żelazka.

Koszulki z haftem firmowym – zasady pielęgnacji

Pranie i prasowanie T-shirtów z haftem jest bardzo prostym zadaniem: jak wspomnieliśmy wyżej, logo wykonane tą techniką nie zmienia formy pod wpływem wysokich temperatur. Metody tej nie stosuje się na najcieńszych tkaninach, wymagających delikatnego prania; co więcej, haftowane emblematy zajmują niewielką powierzchnię, dlatego praktycznie nie wpływają na właściwości całego T-shirtu. Koszulki z haftem należy więc prać stosownie do rodzaju ich materiału.

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.