Jak dbać o odzież z nadrukiem?

Jak dbać o odzież z nadrukiem?
Każdemu z nas zależy na tym, aby ubranie, którego dokonujemy zakupu przetrwało lata. W końcu płacimy za nie i chcemy ten wybór potraktować jako formę inwestycji a nie jako wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Zgodzisz się na pewno ze mną w tej kwestii, a teraz mam prośbę - wyobraź sobie sytuację, w której stoisz w typowej sieciówce, rzuca Ci się w oczy koszulka z nadrukiem na promocji za 10zł, myślisz sobie, że właśnie los się do Ciebie uśmiechnął, bo bardzo Ci się podoba i czym prędzej lecisz do kasy, by z dumą zacząć nosić zdobycz. Zapewne choć raz taka sytuacja Ci się przydarzyła i już znasz zakończenie – nie miną trzy prania i koszulka jest do wyrzucenia… Tu jednak warto na chwilę zrobić pauzę i odpowiedzieć sobie z czystym sumieniem na pytania: czy wiem jak dbać o odzież, aby nie ulegała zniszczeniu? Czy czytałem/am metkę i wiem jak ją prać? Czy zapytałem/am w sklepie jak obchodzić się z tym produktem? A może szukałem/am na internecie?

Dowiedz się jaki rodzaj nadruku został zastosowany

Jeśli sprawdzisz rodzaj materiału i metodę znakowania, możesz od razu wywnioskować, czy trwałość nadruku jest na wysokim poziomie. Mianowicie odpowiednią formę znakowania dobiera się zależnie od materiału odzieży, na której ma zostać wykonany nadruk – jeśli wybór jest nietrafny, jego jakość jest mocno zaniżona i lepiej wycofać się z zakupu.

Dbanie o odzież z sitodrukiem

Warto zwrócić uwagę czy koszulka wykonana jest z bawełny bądź poliestru. W tym przypadku jednak trwałość nadruku zależy głównie od jego umiejętnego wykonania przez sitodrukarza. Dobrze jest więc poświęcić trochę czasu i znaleźć polecaną firmę, która się tym zajmuje profesjonalne. Następnie musimy wiedzieć jak obchodzić się z koszulką podczas prania – najlepiej robić to w 40 stopniach z koszulką wywiniętą na lewo. Zachowany dzięki temu intensywność koloru. Suszenie powinno odbywać się na suszarce, niewskazane jest suszenie w suszarce bębnowej. Zapobiegamy wtedy mechanicznemu zniszczeniu nadruku (nie przerwie się i nie odklei). Kolejny etap – prasowanie. Musimy pamiętać, by podczas prasowania omijać nadruk! Te żelazne zasady sprawią, że możesz czuć się spokojnie, po zakupie koszulek z sitodrukiem.

Dbanie o odzież z nadrukiem sublimacyjnym

Ten rodzaj znakowania rekomendowany jest dla odzieży poliestrowej o jasnych barwach. Cechuje się dużą trwałością ze względu na połączenie nadruku bezpośrednio z materiałem (barwnik wnika głęboko w strukturę materiału). Jest odporny na blaknięcie, pranie, promienie UV, czyszczenie na mokro i ścieranie podczas użytku. Warto jednak przestrzegać temperatury prania, która wynosi 40 stopni oraz ilości obrotów bębna pralki – max 600 obrotów na minutę.

Dbanie o odzież z nadrukiem wykonanym termotransferem cyfrowym

Świetnie sprawdza się na materiałach o wysokiej gramaturze, wiec gdy kupujesz saftshell, tradycyjną kurtkę bądź np. plecak warto dowiedzieć się czy nadruk jest wykonany tą metodą. Jest ona wyjątkowo trwała i elastyczna dzięki wgrzaniu w odzież wzorów graficznych naniesionych na specjalny, przylepny nośnik transferowy. Dbanie o tego rodzaju odzież jest stosunkowo łatwe, pamiętać należy jednak o tym, by prać ją również w 40 stopniach przy użyciu delikatnych środków piorących. Nie należy chlorować oraz usuwać plam rozpuszczalnikiem. Pamiętać należy również, aby obroty pralki były w granicach 500 na minutę.

Dbanie o odzież z nadrukiem cyfrowym

Ten rodzaj nadruku jest trwalszy od sitodruku i nie daje efektu „grubości” .Aby zachować trwałość jego wykonania odzież powinno się prać w temp. 30 – 40 stopni, wywróconą na lewo. Należy stosować delikatne środki piorące i wirowanie ustawione maksymalnie na 600 obrotów na minutę. Nie powinno się stosować wybielacza bezpośrednio na nadruk. Nie powinniśmy suszyć w suszarce bębnowej, a gdy koszulka wystawiona jest na działanie promieni słonecznych, należy suszyć ją na lewej stronie, na której również odbywa się prasowanie. Podczas tej czynności omijamy nadruk.

Teraz, gdy posiadasz kompletną wiedzę o tym, jak dbać o odzież z nadrukiem, nie musisz obawiać się o zmarnowanie pieniędzy, ponieważ nabyta odzież będzie Ci długo służyć! Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz nadruk przystosowany do twoich potrzeb. Masz pytania? Śmiało udzielimy odpowiedzi, skontaktuj się!

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.