​Druk 3D - podążaj za modą!

​Druk 3D - podążaj za modą!
Prowadząc własną firmę, sklep z odzieżą, klub sportowy lub stowarzyszenie stosunkowo często może pojawić się konieczność oznakowania odzieży. Nasuwają się wtedy dwie podstawowe i chyba wszystkim znane metody - klasyczny nadruk i haft. A może warto zrobić krok w przód?

Wymienione wyżej metody zazwyczaj zawzięcie ze sobą konkurują. Haft wygrywa, gdy potrzebujemy podkreślić klasę i szyk odzieży, nadruk z kolei przoduje, gdy w grę wchodzą przejścia tonalne, skomplikowane wzory i detale. Zapewne interesując się choć trochę drukiem na materiale wiesz, że istnieją różne metody wykonania nadruku. Warto jednak zrobić krok dalej i skupić się nie tylko za bodźcu wzrokowym, ale również czuciowym - idealnie sprawdzi się nadruk 3D!

Druk 3D stał się popularny za sprawą ciekawego wrażenia, powodującego, że grafika nim wykonana uzyskuje trójwymiarowy wygląd. Co więcej wyróżnia się na tle materiału, skupiając uwagę na ważnych elementach i detalach. W czasach, gdy przepych odchodzi na bok, minimalizm wraca do łask, wyzwaniem staje się umieszczenie niewielkiej ilości kontentu w przyciągający spojrzenie sposób. Na ratunek przychodzi druk 3D, który może być w całości wypukły lub tylko częściowo (środkowa część nadruku). Ta metoda to nie tylko efekt wizualny! Czasami wystarczy dotknąć druku, aby odgadnąć co jest nim naniesione na materiał i wyobrazić sobie grafikę.

Druk 3D może MYLNIE sprawiać wrażenie słabszego, jeśli mówimy o jakości, co na szczęście jest błędnym przekonaniem, ponieważ „więcej” nie wpływa na trwałość wykonania nadruku. No dobrze, a co znaczy to więcej?

Nadruk 3D można wykonać na różne sposoby:

  • wypukły nadruk metodą DTG
  • puchnąca folia flex
  • folia flex 3D grubości 1000 mikronów
  • sitodruk z efektem 3D

Mając już na uwadze, że efekt 3D można otrzymać na różne sposoby, „więcej” oznacza:

  • grubszą folię
  • puchnącą (zwiększającą objętość) folię
  • więcej warstw farby

No to co, przekonaliśmy Cię do druku 3D? Jeśli masz pytania, śmiało skontaktuj się z nami! Z wielką chęcią udzielimy odpowiedzi i zaproponujemy Ci druk 3D naszą metodą.

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.