Czy nadruk na koszulce można zrobić samemu w domu?

Czy nadruk na koszulce można zrobić samemu w domu?
Nadruk na koszulce, to już nie tylko zwykły dodatek zdobiący odzież. Zaczyna on nabierać więcej sensu, zazwyczaj posiada w sobie przekaz, a my coraz bardziej skupiamy się na tym co chcemy a czego nie chcemy nosić. Zależy nam, aby grafika była spersonalizowana i w 100% odpowiadała naszym kryteriom. Nie potrzebujemy wtedy hurtowej produkcji, a pojedynczej sztuki, którą z dumą będziemy potem ubierać. Aby to osiągnąć najlepiej wykonać nadruk samemu w domu.

T-shirt - element garderoby, który jest niezwykle prosty i wygodny ,potrafi się też znudzić. Wtedy zazwyczaj idziemy do sklepu, szukamy takiego, który w pewnym stopniu spełnia nasze wymagania wizualne, kupujemy a stary idzie w zapomnienie. Możesz jednak zaoszczędzić sporo czasu na poszukiwaniach i w zamian dać „drugie życie” Twojemu obecnemu T-shirtowi. Dodatkowo modyfikując ubrania według własnego gustu, zyskujesz pewność, że masz na sobie coś niepowtarzalnego i unikalnego - tego w sklepie nie znajdziesz.

Nadruk na koszulce można wykonać samodzielnie na dwa sposoby:

Pierwszy sposób - farba do tkanin

Przy tej metodzie można dać się ponieść fantazji i wykazać zdolnościami manualnymi. Przyda się względna pewność w operowaniu nożykiem do cięcia tapet i pędzlem.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie szablonu w wysokiej rozdzielczości, który następnie drukujemy na sztywnym podłożu - doskonale sprawdzi się kartka papieru technicznego. Następnie wycinamy dokładnie wzór nożykiem do tapet. Teraz zaczyna się prawdziwa zabawa. Koszulkę zabezpieczamy od spodu tkaniną, która ma na celu zapobiec przesiąknięciu farby. Wycięty szablon nanosimy na koszulkę (możemy przytwierdzić szpilkami - kartka nie będzie się przemieszczać) a następnie nanosimy kolory na koszulkę. Po zakończeniu malowania zdejmujemy szablon, ewentualnie poprawiamy kontury i czekamy aż farba wyschnie.

Gotową i przede wszystkim suchą koszulkę zaprasowujemy żelazkiem, KONIECZNIE bez użycia pary. Voilà - personalizowana koszulka gotowa. :)

Drugi sposób - papier transferowy

Metoda ta jest szybsza i zmniejsza ryzyko niepowodzenia lub osiągnięcia nieoczekiwanego efektu. Będziemy potrzebować do niej drukarkę (laserową lub atramentową, zależnie od typu aplikacji – kolorowej albo monochromatyczej), papier transferowy dostosowany do rodzaju i koloru tkaniny oraz żelazko.

Ponownie pierwszym krokiem jest stworzenie i wydrukowanie projektu, który będzie następnie umieszczony na koszulce. W tym przypadku jednak nie można zapomnieć, aby na końcu zapisać projekt w wersji lustrzanego odbicia. Następnie drukujemy go na specjalnym papierze w taki sposób, aby tusz znajdował się na powlekanej stronie. Otrzymujemy aplikację gotową do naprasowania.

Finalny krok, czyli naprasowanie grafiki na koszulkę, powinien odbywać się w zalecanej temperaturze żelazka i z pomocą prasowania parowego. Pozwoli to przenieść i utrwalić tusz na materiale.

Pamiętaj jednak, że użytkowanie koszulki z nadrukiem domowej roboty powinno uwzględniać delikatne pranie i suszenie. Nie należy marszczyć tkaniny poprzez intensywne wykręcanie. Trwałość nadruku w znacznym stopniu zależy od sposobu jej prania oraz konserwacji. Podczas prasowania pamiętaj, aby robić to na lewej stronie.


Oczywiście istnieją inne metody wykonania nadruku na koszulce, ale wymagają one już pewnych zdolności plastycznych i są znacznie bardziej absorbujące. Jeśli potrzebujesz niewielką ilość (np. 1-3 szt.) i nie zależy Ci na niezwykłej trwałości, są to metody doskonałe - szybkie i skuteczne. Jeśli jednak oznakowana odzież ma już służyć większej ilości osób, wtedy proponujemy złożyć zamówienie w drukarni. Jest to najbezpieczniejsza i najpewniejsza opcja wydruku. Masz pewność, że Twój projekt oddany jest w ręce profesjonalistów a nadruk nie zejdzie podczas prania. Dodatkowo masz dostępny ogromny wybór odzieży i gadżetów do oznakowania.

Jeśli jesteś zainteresowany/na oddaniem projektu w ręce profesjonalistów, skontaktuj się z nami! :D

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.