6 zalet polarów w roli odzieży roboczej

6 zalet polarów w roli odzieży roboczej
Komfort termiczny, swoboda ruchów, wysoka wytrzymałość – kurtki i bluzy z polaru spełniają wszystkie wymienione warunki, dlatego tak często nosimy je na stanowiskach pracy. Dlaczego warto stawiać na odzież roboczą z polaru? Jak znakować polarowe bluzy?

1. Polar jest ciepły

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad genezą nazwy „polar”? Skojarzenie z białym misiem jest jak najbardziej poprawne! Inżynierowie, którzy opracowali pierwszy projekt dzianiny, wzorowali się na futrach niedźwiedzi polarnych. W efekcie otrzymaliśmy materiał złożony z tysięcy wypukłych włókien w kształcie miniaturowych rurek wypełnionych powietrzem. Rozwiązanie to umożliwia magazynowanie ciepła przy skórze i utrzymanie optymalnej temperatury ciała w niskich temperaturach.

2. Polar przepuszcza powietrze

Cecha ta ma niebagatelne znaczenie na stanowiskach wymagających wzmożonej aktywności fizycznej; docenią ją zwłaszcza przewodnicy górscy, magazynierzy, animatorzy zajęć ruchowych czy trenerzy. Rurkowata budowa polarowych włókien umożliwia swobodną cyrkulację powietrza; dzięki temu pracownik nie tylko nie zmarznie, ale i nie przegrzeje się w trakcie pracy.

3. Polar jest wytrzymały

Syntetyczna dzianina polarowa ma niezwykle wysoką odporność na zużycie. Bluzy i kamizelki z polaru nie mechacą się ani nie zaciągają, a struktura włókien nie traci swoich właściwości termoizolacyjnych przez długi czas. Polar nie boi się pralki automatycznej, wysokich obrotów wirówki ani gorącej wody.

4. Polar jest łatwy w pielęgnacji

Jeśli o praniu mowa – plamy i zabrudzenia, będące przecież codziennością w przypadku odzieży roboczej, nie wnikają głęboko w strukturę polaru, lecz osiadają na włosiu. Dzięki temu bluzy i kurtki z polaru łatwo się czyści. Materiał chłonie niewiele wody, więc szybko schnie: jeśli wypierzesz go po powrocie z pracy, już rano założysz go na kolejną zmianę. Polar nie gniecie się, więc nie musisz go nawet prasować!

5. Polar jest lekki i pakowny

Nikt nie lubi ciężkich, krępujących ruchy ubrań – a już na pewno nie w pracy, gdzie komfort i swoboda grają szczególnie dużą rolę. Polar, choć ciepły, jest cienki i lekki, a dzięki pewnej elastyczności współgra z każdym twoim ruchem. Złożony materiał zajmuje niewiele miejsca, a jeśli w trakcie pracy zrobi się ciepło, można błyskawicznie zwinąć bluzę w kulkę i wcisnąć do torby czy szafki. Po rozłożeniu ubranie dalej będzie prezentować się schludnie.

6. Polar z haftem firmowym zachowuje estetykę i trwałość

Do znakowania polaru używamy techniki haftu; nadruki na nieregularnej powierzchni materiału nie byłyby bowiem ani trwałe, ani czytelne. Wyhaftowany emblemat zachowuje nienaganną formę przez cały czas użytkowania odzieży, a nici można prać i konserwować tak samo, jak dzianinę. Co w przypadku logo, którego nie da się odwzorować haftem, np. z gradientem lub dużą liczbą szczegółów? Przygotujemy dla Ciebie naszywki z nadrukiem firmowym i przyszyjemy je do bluz lub bezrękawników z polaru.

Przejdź do naszego katalogu, by dodać produkty do zapytania lub wyślij zapytanie bez produktów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.